İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

ICC TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ

  • 19.04.2011
  • sorguntso

ICC TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ

IX. MİLLETLERARASI TAHKİM SEMİNERİ, 19 Nisan 2011, ANKARA

Taraflar arasında çıkan uyuşmazlıkların, kendileri tarafından belirlenen hakemlerce çözümlenmesini amaçlayan Tahkim, dünyada ve ülkemizde yaygın uygulaması olan bir kurumdur. Son yıllarda, gelişen kitle iletişim ve ulaşım araçlarının etkisi, çok uluslu şirket sayısının artması, küreselleşme ve uluslararası ticaret hacmindeki büyük artışlar gibi nedenlerle, tahkim özel bir yargı yolu olarak dünya çapında ön plana çıkmıştır.

Uluslararası iş dünyası içerisinde milletlerarası tahkim alanında günümüzün en tecrübeli ve en kurumsallaşmış tahkim merkezlerinin başında gelen “ICC Milletlerarası Tahkim Divanı” 1923 yılında Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) bünyesinde kurulmuştur. Milletlerarası olma özelliğiyle, gizli, güvenilir ve tarafsız bir yapısı olan Divan, uluslararası ticari ihtilafların çözümünde en sık başvurulan kuruluşlardan birisidir.

Milletlerarası Ticaret Odası’nın hizmetlerini Türk İş Dünyasına ulaştırmak görevini üstlenen ICC Türkiye Milli Komitesi, ICC Milletlerarası Tahkim Divanı’nın deneyimlerini paylaşmak ve tahkim konusunda iş dünyasını aydınlatmak amacıyla her yıl geleneksel tahkim seminerleri düzenlemektedir.

Bu bağlamda, Milli Komitemizin organize ettiği Milletlerarası Tahkim Seminerlerinin dokuzuncusu, TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde ve ICC Milletlerarası Tahkim Divanı Başkanı John Beechey’nin katılımıyla,  19 Nisan 2011 Salı günü Ankara’da, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Salonlarında gerçekleştirilecektir.

 Seminer, ICC Türkiye Milli Komitesi üyesi kişi ve kuruluşlar için iki katılımcı ile sınırlı olmak kaydıyla ücretsizdir. Kayıt ücreti, Milli Komiteye üye olmayan diğer katılımcılar için kişi başı 150 TL’dir.  İlgililerin ekte sunulan kayıt formunu doldurarak en geç 11 Nisan 2011 tarihine kadar Komitemize iletmeleri gerekmektedir.

 Söz konusu Seminerin, Odanız üyelerine duyurulması hususunda gereğini rica ederiz.

 Saygılarımızla,

 Yeliz Geriş

ICC Türkiye Milli Komitesi

Müdür

 EKLER

Ek-1 :   Program

Ek-2 :   Kayıt Formu

 Yeliz Geriş

ICC Türkiye Milli Komitesi - ICC Turkey

Müdür - Executive Director

Dumlupınar Bulvarı No:252 (Eskişehir Yolu 9. Km) 06530 ANKARA

T +90 (312) 219 4254 (4 hat -4 lines)

F +90 (312) 219 4258

http://icc.tobb.org.tr/

157.H

ICC, IX.  MİLLETLERARASI TAHKİM SEMİNERİ

 

 

19 Nisan 2011, Salı

 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi,Söğütözü Cad.No:43, Söğütözü, ANKARA

 

 

Seminere kayıt yaptırmak tüm katılımcılar için zorunludur.

 

Kayıt formunun doldurarak Komitemize en geç 11 Nisan 2011   tarihine kadar iletilmesi gerekmektedir.

 

 

Aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurunuz:

 

 

Adı ve Soyadı................................................................................................................................

 

 

Görevi...........................................................................................................................................

 

 

Kuruluşun Adı................................................................................................................................

 

 

Adres ............................................................................................................................................

 

 

......................................................................................................................................................................................................... 

 

Telefon......................................................             Faks ...............................................................

 

 

E-posta.....................................................             Tarih ...............................................................

 

 

 

Seminerimiz, ICC Üyeleri için ücretsizdir.

 

 

Önemli Notlar:

 

 

Üye Olmayanlar:        150,00 TL Kayıt ücreti ödeyecektir. (İşaretleyiniz)

 

 

-          ICC üyesi olmayanlar için kayıt ücretinin Türkiye İş Bankası A.Ş. Akay Şubesi IBAN: TR100006400000142010364840 hesabına “ 19 Nisan Tahkim Semineri” ibaresi ile yatırılarak, dekont ile kayıt formunun Komitemize faks (0.312 .219 42 58) veya e-posta                             (icc-tr@tobb.org.tr ) yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

 

-          Kayıt ücretine öğle yemeği ve kahve molaları dahildir.

 

-          İptal durumlarında lütfen Komitemize bilgi veriniz. 

ICC Türkiye Milli Komitesi

 

Dumlupınar Bul. No:252 ( Eskişehir Yolu 9.Km) 06530/ANKARA

 

Tel: (312) 219 4254-55-56-57  Faks: (312) 219 4258  http://icc.tobb.org.tr/   icc-tr@tobb.org.tr

 

160.H

ÜYELERİMİZE KREDİ KOLAYLIĞI

 ÜYELERİMİZE  BANKA  ANLAŞMALI  KREDİ  KOLAYLIĞI

Kredi talebinde bulunacak Oda üyelerinin Oda'ya kredi taleplerini yazılı olarak iletmeleri üzerine, bu firmalar Oda tarafından Banka' ya yazılı olarak bildirilecektir.

Bu kredilerden, iflas etmemiş, konkordatoilan etmemiş, tasfiyeye girmemiş, devlet ihalelerinden yasaklı olmayan ve ticari açıdan faal durumda olan kuruluşlar yararlanabilecektir.

Kredi başvurusu için Banka'ya yönlendirilen firmalar gerekli belgeler ile birlikte kredi taleplerini Banka'ya ileteceklerdir.

60 aya kadar vadeli ve aylık taksit ödemeli ticari kredi veya Banka tarafından uygun görülmesi koşuluyla 60 aya kadar vadeli, özel ödeme planlı ticari kredi şeklinde olabilecektir.

Gayrınakdi Kredi:

Üyenin talebi ile Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası'nın ve Garanti Bankası'nın uygun bulması halinde yukarıda belirtilen limitler ve vadaler dahilinde Banka tarafından aşağıda belirtilen konulardaki rsikleri garanti etmek üzere üye lehine gayrinakdi teminat mektubu kredisi de kullandırılabilecektir.

Söz konusu teminat mektubu kredisine 3' er aylık devreler halinde yıllık %3 oranında (devrevi min. 75 TL)komisyon ödenecektir.

Teminat Mektubu Konuları

-Taahhüt

-Mal Alımı

-Bayilik

-Diğer konularda teminat mektubu bankaca uygun görüldüğü taktirde işleme konu edilecektir.

 

 Kampanya Adı:

 Tutar- Vade

 Vade

 Faiz Oranı

 Esnaf Destek Paketi

 20 bin TL 24 ay

 24

 0,99

 DükkanSizin Kredisi

 20 bin TL- 50 bin TL

 36

 0,99

 

  •  ICC TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam