İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

3.ULUSLARARASI YATIRIM KONFERANSI

  • 14.03.2012
  • sorguntso

İLGİ: Dışişeri Bakanlığı'nın 14.03.2012 tarih ve B.06.0.İEG.0.02.00.00-025.00-2012/699173 sayılı yazısı

İlgide kayıtlı yazıda, Bosnia Bank International (BBI) ve İslam Kalkınma Bankası organizatörlüğünde,Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Bosna Hersek Dışişleri Bakalığı işbirliğinde, 16-18 Mayıs 2012 tarihlerinde,Saraybosna'da 3.Saraybosna Uluslararası Yatırım Konferansı gerçekleştirilebileği bildirilmektedir.

Balkan ülkeleri arasında ikili ilişkileri geliştirmek,yatırım ve ticari ilişkileri arttırmak amacıyla düzenlenen konferansın geçmiş yıllardaki katılımcıları arasında,Başbakanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan,Hırvatistan Cumhurbaşkanı Sn.Ivo Josipoviç,Sıbistan Başbakanı Sn.Mirko Cvetkoviç,Başbakan Yardımcısı Sn.ALi Babacan,Dışişleri Bakanı Sn.Ahmet Davutoğlu,Eski ABD Başkanı Sn.Bill Clinton,İslam ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sn.Şeyh Salih Kamil ve TOBB Başkanı Sn.M.Rifat Hisarcıklıoğlu yer almaktadır.

Başta altyapı,enerji(hidro enerji santralleri),ahşap sanayi,tarım,turizm ve eğitim sektörleri olmak üzere çeşitli yatırım projelerinin ele alınacağı ve işadamları arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği Konferans'a Bosna Hersek,Hırvatistan,Sırbistan,Slovenya,Karadağ ve Makedonya'dan üst düzey hükümet tewmsilcilerinin yanı sıra,bölgenin önde gelen işadamlarının katılımı beklenmektedir.

Konferans hakkında daha detaylı bilgiye,Konferansın resmi internet sitesinden (www.sarajevobusinessforum.com) ulaşılabilmektedir

 

 

 

  •  3.ULUSLARARASI YATIRIM KONFERANSI

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam