İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜL TÖRENİ

  • 04.04.2014
  • sorguntso

2014 YILI VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜL TÖRENİ ODAMIZ ORGANİZATÖRLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Sorgun İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen plaket törenine Kaymakam Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Jandarma ve Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı Özgür İpek, Yozgat Defterdarı Abdurrahman Altındağ, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş, Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan, Yozgat Makine Mühendisleri Odası Başkanı Tahir Demirel, Ziraat Odası Başkanı Hacı Tuzlacık, Pankobirlik Başkanı Kürşad Arslan, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Selahattin Gündüz, Çiğdemli Belediye Başkanı İsmail Biçer, Sorgun Ziraat Bankası Müdürü M. Erdoğan Aksoy, SGK Sorgun Şube Müdürü Mustafa Sülbü, Sorgun Vergi Dairesi Müdürü Melek Şahin, İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, iş adamları,kamu kurumu daire amirleri ve davetliler katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve slayt gösterisi ile başlayan ödül töreninin açılış konuşmasını Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Üzeyir Arslan yaptı. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Üzeyir Arslan konuşmasında düzenlenen programa iştirak edenlere ve vergisini tam ödeyerek dereceye girenlere teşekkür ederek ” Ülkemizin kalkınma anlamında hızlı bir gelişme gösterdiği günümüzde ülkenin genel ekonomisine can katan, istihdama önemli ölçüde katkı sağlayan, ödediği vergilerle devleti kalkındıran  ve kamu hizmetlerinin etkin ve verimli yürütülebilmesi amacıyla vergi gelirleri kamu gelirleri arasında en büyük paya sahiptir.  Bu kapsamda 2015 yılı bütçe tahminlerine göre vergi gelirleri bütçe gelirlerinin yüzde 86‘sını oluşturmaktadır.  Dolayısıyla büyük paya sahip vergi gelirlerinin ekonomik büyüme, kalkınma, enflasyon, işsizlikle mücadelede ve gelir dağılımının düzenlenmesinde çok önemli bir maliye politikası aracıdır. Ödül töreninin amacı rekortmen mükellefleri tüm mükelleflere örnek olarak göstermek ve ülke gelişimine katkılarından dolayı teşekkür etmektir. Vergi rekortmenlerimiz toplumsal refahın arttırılmasına destek sağlamak amacıyla çok önemli görevler üstlenmekte ve bu görevi yıllardır başarıyla yürütmektedirler. Faaliyetlerini vergi kanunlarına uygun şekilde yürüten, vergisel yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getirmek için gayret eden mükelleflerimiz, kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye destek olmakta, vergide adaletin sağlanmasında, haksız rekabetin önlenmesinde ve ülke ekonomisinin gelişmesinde aktif rol oynamaktadırlar. Sorgun’da bulunan, Sorgun’da değer üreten ve ürettiğini iyi bir şekilde değerlendirerek toplumun  gelişimine  katkı sağlayan vergi mükelleflerimize huzurunuzda Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak Yönetimim ve Meclisim adına  teşekkür ediyorum ve vergi bilincinin tüm mükelleflerimize örnek olmasını diliyorum.''

Protokol Konuşmalarının ardından gelir ve kurumlar vergisinde 2014 yılında ilk yirmiye giren işadamlarımıza plaket  verildi. İlk yirmiye giren vergi mükelleflerimiz :

 

 

2014 YILI GELİR VE KURUMLAR  VERGİSİ

 

GELİR VERGİSİ GERÇEK KİŞİ

KURUMLAR VERGİSİ TÜZEL KİŞİ

1

HAKAN KOZACIOĞLU

 

SORGUN BÜYÜK TERMAL A.Ş

 

2

BEKİR YİĞİT

KAMAR GIDA LTD.ŞTİ

 

3

FEYZULLAH GÜNEN

S.S.MOTORLU TAŞIYICILAR KOOPERATİFİ

4

SEVİL GÜL

 

MİM AS YAPI DENETİM LTD. ŞTİ

5

RUHİ ZEYREK 

A.D.T. ALAN DAY. TÜK. MKU. OTO. NAK. GIDA LTD. ŞTİ.

6

SONER BÖLÜKBAŞI

 

YOZGAT ERGİN YAPI DENETİM LTD.ŞTİ

7

AHMET ŞAHAN

 

ÖZBULUTLAR TARIM HAYVANCILIK ANONİM ŞİRKETİ

8

NAZMİYE MERİÇ

 

ŞAHBAZLAR OTOMOTİV LTD.ŞTİ

9

OĞUZ HAN

 

OKURLAR YAPI İNŞAAT LTD.ŞTİ.

10

CENGİZ HAN

 

İLKSER SERACILIK İNŞ. TAAH. LTD.ŞTİ.

11

MÜSLİM ŞAHİN

 

NEŞELİ OTOMOTİN AKARYAKIT LTD.ŞTİ

12

GÜLAY YAVUZ 

ŞAHBAZLAR GIDA AKARYAKIT LTD.ŞTİ.

13

NEVZAT BOLAT

 

YOZGAT TUĞLA PAZARLAMA LTD.ŞTİ.

14

MUSTAFA ÖZDEMİR

 

NBSA İNŞ. TAAH. MAD. LTD. ŞTİ.

15

HALİL YILDIZ

 

KAYACIK OTO. İNŞ. LTD.ŞTİ.

16

MİKAİL OĞUZHAN KILIÇ

 

AS-TAŞ MAD. NAK.İNŞ.TAAH. LTD.ŞTİ.

17

OKTAY RIFAT YILMAZ

 

KA-RE İNŞ.TAAH.LTD.ŞTİ.

18

AHMET AÇIKGÖZ

 

SİMKA TOPRAK SAN.İNŞ. LTD.ŞTİ.

19

BEKİR SELVİ

 

ÖZ-KAR HAY.MAD.TAR.İNŞ. LTD. ŞTİ.

20

HÜSEYİN ALP DOĞAN

ÇALIŞKANOĞULLARI LTD. ŞTİ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜL TÖRENİ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam