İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odasında Girişimcilik Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

  • 30.05.2024
  • sorguntso

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odasında Girişimcilik Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Sorgun TSO ve KOSGEB işbirliği ile  'Girişimcilik Destekleri Bilgilendirme Toplantısı' KOBİ Uzman Yardımcısı Mehmet Yaşar'ın sunumuyla Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini bilgilendirmek amacıyla yapılan Toplantıda, KOBİ Uzman Yardımcısı Mehmet Yaşar tarafından KOSGEB’in girişimcilere sağladığı destekler, başvuru süreçleri ve desteklenen alanlar hakkında detaylı bilgiler verildi.

10 Mayıs 2024 tarihi itibariyle üst limiti 2 milyon TL’ye kadar olan Girişimci Destek Programının başvuruların alınmaya başlandığını anlatan Mehmet Yaşar Son başvuru tarihi 28 Haziran 2024 olan destek programından, Son 1 yıl içinde işletme kuran üretim sektöründeki girişimciler İş kurma Desteğinden, 3 yıldır faaliyet gösteren işletmeler ise İş Geliştirme Desteğinden faydalanabilirler.  Dedi.

Ayrıca Yaşar, İlçemizde girişimcilik faaliyetlerinin geliştirilmesi, KOBİ ve girişimcilerin gerek başlangıç yıllarında desteklenmesi gerekse mevcut durumda sağlanan desteklerden etkin bir şekilde yararlanmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi ve yerel işletmelerin desteklenmesi amacıyla düzenlenen programda, katılımcılar sorularını KOBİ Uzman Yardımcısı Mehmet Yaşar’a yönelterek doğrudan bilgi alma fırsatı buldular.

  • Sorgun Ticaret ve Sanayi Odasında Girişimcilik Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
  • Sorgun Ticaret ve Sanayi Odasında Girişimcilik Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam