İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

KOBİ'LERE YEŞİL SANAYİ DÖNÜŞÜM DESTEK PROGRAMI

  • 12.12.2023
  • sorguntso
KOBİ'LERE YEŞİL SANAYİ DÖNÜŞÜM DESTEK PROGRAMI

14.12.2023 Perşembe saat 10.00'da odamız toplantı salonunda programa ilişkin bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Katılmanızı önemle rica ediyoruz. 

🍀KOBİ'lerin yeşil dönüşümünü verimli bir şekilde gerçekleştirmeleri ve uluslararası rekabet gücünü artırmaları amacıyla The World Bank iş birliği ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı | Republic Of Türkiye Ministry of Industry and Technology  koordinasyonunda, KOSGEB ile TÜBİTAK tarafından yürütülen Yeşil Sanayi Destek Programı'nı devreye alındı.

🏭 KOSGEB eliyle verilecek olan 250milyon dolarlık bütçeyle iki ayrı teklif çağrısıyla çıkılan destekle sanayi KOBİ'lerinin;

1. Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi Proje Teklif Çağrısı ile işletmelerin çatı üstü ve sanayi tesisi içerisindeki birleşik güneş enerjisi yatırımlarına 14 milyon TL'ye kadar,

2. Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Proje Teklif Çağrısı ile de,

✅ Enerji verimliliği
✅ Su verimliliği
✅ Ham madde verimliliği
✅ Sürdürülebilir ve iklime dayanıklı atık geri dönüşümü
✅ Endüstriyel simbiyoz ve döngüsel ekonomi
konu başlıklarında hazırlayacakları projelere 4 milyon TL'ye kadar destek veriyoruz.

🟢 KOBİ'lerimizin çevre dostu teknolojilere geçişini ve enerji maliyetlerini düşürmelerine odaklanarak onları 2053 net sıfır emisyon hedefine taşımaya kararlıyız.

Türkiye sanayisinin yeşil dönüşümünü birlikte sağlayacağız.
Detaylar ve başvuru için 👉 bit.ly/46POvR9
  • KOBİ'LERE YEŞİL SANAYİ DÖNÜŞÜM DESTEK PROGRAMI

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam