İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

ULUSLARARASI SİGORTACILIK FUAR VE KONGRESİ

  • 24.10.2023
  • sorguntso
2. Uluslararası Sigorta Fuarı 13-15 Kasım 2023 Tarihleri Arasında Düzenlenecek.
T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) destekleri ile Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSB) ve Antalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD) iş birliğiyle ülkemizin ilk Ulusal ve Uluslararası sigorta paydaşlarını bir araya getirmek amacıyla 13-15 Kasım 2023 tarihleri arasında toplamda 11.650 m² kongre kapalı alanına sahip olan Pine Beach Hotel, Belek-Antalya-Türkiye’ de 2.defa bir araya gelecektir.
II. Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi (USFK2023), paydaşlar arasındaki iş birliğinin gelişmesi, ikili görüşmelerle birlikte ticari iş birliğin geliştirilmesi, toplumdaki sigorta penetrasyon oranının artması ve Global sigorta teknolojisindeki gelişmeler hakkında sektör mensuplarına fikir vermek açısından sigorta sektörü için değerli olacaktır.
USFK Yönetim Kurulu ve sigorta sektörünün profesyonelleri dahil edilerek oluşturulmuş olan Danışma Kurulu, Teknik Kurul ve Akademik Kurul tarafından planlanan genel oturumlarda katılımcılar; iş birliği fırsatlarını tartışabilir, fuar alanlarında ürün hizmetler tanıtabilir ve sigortacılık sektöründe güncel araştırma geliştirme çalışmalarının sonuçlarını paylaşacaklardır.
 
Fuarın Amaçları:
1. Sigorta şirketlerinin tedarikçileri ile olan iş birlikteliklerini arttırmasını ve etki alanlarını geliştirmelerini sağlamak.
2. Sigorta şirketleri ile acentelerin bir araya gelmesi, sorun ve isteklerini paylaşması.
3. Sigorta aracılarının teknolojik gelişim ve değişimler hakkında bilgi sahibi olması.
4. Sigorta sektörünün kamu yöneticileri ile bir araya gelmesini sağlamak. Sektöre hız kazandıracak taleplerin kamu otoritesine iletilmesini sağlamak.
5. Sigorta şirketlerinin inovatif ürünlerinin sektöre tanıtılmasını sağlamak.
6. Fuara katılacak reasürans şirketli ile sigorta şirketlerinin etkileşimlerini arttırıp, teminat sağlamada zorlanılan iş kollarında çözüm üretilmesini sağlamak.
7. Özellikle finansal sigortalar alanında sigorta şirketlerinin reasürans yapılarının gelişimine aracılık edip, Ülkemiz finans sistemine destek olmak.
8. Uygulamalar bakımından fark yaratan şirketlerin göz önünde olacak etkisi ile tüm sektörün toplam kalite yönetiminin artırılmasını sağlamak.
9. Sigorta şirketleri ve sigorta acenteleri ile ortak çalıştay yapmak. Acente gelecekte nerede olmalı, sigorta şirketi gelecekte nerede olmalı ve Karşılıklı birbirinden beklentileri nedir sorularına cevaplar aramak.
10. Avrupada faaliyet gösteren Sigorta şirketi, Sigorta aracıları ve Sigorta eksperlerinin fuarda panelist olarak yer almasını sağlayıp ülkemiz sigorta sektörü için örnek modeller geliştirmek.
Katılımcı Sektörler:
· Sigorta ve Katılım Sigorta Şirketleri
· Reasürans Şirketleri
· Hayat ve Emeklilik Şirketleri
· Sigorta Acenteleri
· Sigorta Reasürans Brokerleri
· Sigorta Eksperleri
· Aktüerler
· Insuretech Firmaları
· Sigorta Sektörü Kuruluşları
  (SBM, TARSİM, DASK, SEGEM, TESEV, OSEM, Motorlu Taşıtlar Bürosu, STK lar, TOBB, ATSO vb)
· Kamu Otoriteleri (SDDK, Hazine, İçişleri Bakanlığı)
· Meslek Odaları
· Sigorta Sektörüne Hizmet Veren Diğer Kuruluşlar / Tedarikçiler
· Finansal Kuruluşlar
· Yapay Zeka ve Blokzincir Uygulamaları Şirketleri
· Dijital İçerik Üreticiler ve Yazılımcılar
· Oto Yedek Parça Tedarik Firmaları
· Sağlık Hizmet Sağlayıcıları
· Skorlama Şirketleri
· Oto Onarım Hizmet Sağlayıcıları
· Hasar Onarım Hizmeti Sağlayan Kuruluşlar
· Asistans Şirketleri
· İnşaat (Konut, İşyeri) Tadilat Hizmet Sağlayıcıları
· Sektör Basını
  • ULUSLARARASI SİGORTACILIK FUAR VE KONGRESİ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam