İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

Osmançavuş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisemiz Proje Okulu Oldu

  • 24.09.2021
  • sorguntso

Odamızın Girişimleri ile Sorgun Osmançavuş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Okulu Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında 2019 yılında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü sayesinde; mesleki eğitim ile reel sektörün birbirine uyumu açısından önemli bir adım atıldı. Yoğun uğraşlarımız sonucunda 2021 yılı itibarı ile Sorgun Osmançavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizinde bu protokol kapsamına alınmasını sağladık.

Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sorgun TSO Başkanı Üzeyir ARSLAN; Bugün burada Sorgun’un VİZYONUNA bir artı daha eklemenin gururunu yaşadığımızı belirtmek istiyorum dedi. Başkan Arslan; Yapmış olduğumuz bu protokolle Mesleki eğitim sayesinde, yaşama hazırlıklı olarak yetişmiş gençlerimiz olacak. Üretim gücümüz artacak ve üreten Türkiye yolunda daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz. İstihdama dair sorunlar, işin kaynağında çözülmüş olacak. Günümüz koşullarına baktığımızda, hemen hemen her sektörde kalifiye ara eleman sıkıntısı yaşandığını biliyoruz. Bu anlamda meslek liselerine özendirme amacıyla düzenlenen çalışmalar, geleceğimiz açısından büyük önem arz ediyor. Söz konusu bu açığın kapatılmasında meslek liselerinin rolünün çok büyük olduğuna inanıyoruz. Genç nesillerin meslek liselerine ve meslek edinme yönündeki olan farkındalıklarını arttıracağına inandığımız eğitsel çalışmaların, genç öğrenci kardeşlerimizin geleceğe yönelik tercihlerinde etkili olabileceğini düşünüyoruz.

Bizler gerek stk olarak gerekse iş insanları olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğun bilincinde olarak İlçemizin, Okulumuzun çok daha büyük hedeflere ulaşması marka okul olması için gereken her türlü çabayı kıymetli öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte göstereceğiz. Protokol kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Okul Müdürümüzle birlikte kurmuş olduğumuz Protokol Yürütme Kurulu (PYK) hemen çalışmalarına başlayacak ve katma değeri yüksek işler çıkarmak için elimizden gelenin en iyisi değerli öğrencilerimiz ve ilçemiz için yapacağız. Toplantımıza katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Musa Öcal’a Okul idaresi ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun.

  • Osmançavuş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisemiz Proje Okulu Oldu
  • Osmançavuş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisemiz Proje Okulu Oldu
  • Osmançavuş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisemiz Proje Okulu Oldu

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam