İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

KOSGEB VE BANKA MÜDÜRLERİ İLE KOBİ FİNANS DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI

  • 02.01.2020
  • sorguntso

KOSGEB VE BANKA MÜDÜRLERİ İLE KOBİ FİNANS DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI

Odamız ve KOSGEB İl Müdürlüğü organizasyonunda ilçemizde faaliyette bulunan 9 banka müdürünün katılımı ile KOGEB Kobi Finansman Destek Programı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Finans sektörü ile 2019 yılının değerlendirilerek 2020 yılı beklentilerinin görüşüldüğü toplantıda açıklamalar da bulunan oda başkanımız Üzeyir Arslan; 2020 yılının İlçemiz, İlimiz ve Ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını, iş dünyamız adına ise bol kazançlı bereketli bir yıl olmasını dilediğini belirtti. Başkan Arslan, bugün ki toplantının ise KOSGEB Kobi Finansman Destek Programı olduğunu belirterek programın amacının, geleneksel girişimcilerin finansmana daha kolay erişebilmesi ve kullanılan devlet imkanları ile daha fazla katma değer yaratması olduğunu ve yeni programa göre işletmelerin 10 bankadan kredi kullanabileceğini belirtti. Bizler de Sorgun Ticaret ve Sanayi olarak banka müdürlerimiz ve KOSGEB Müdürümüzü bir araya getirerek girişimcilerimizin söz konusu finansmana erişim zamanında yaşayacakları olası sıkıntı ve sorunlarla ilgili bugünden önlem alınmasıdır dedi.

Toplantı da programın içeriği hakkında bilgi veren KOSGEB müdürü Mustafa Işık; Kobi Finansman Destek Programının süresinin 1 yıl olduğunu belirterek, hali hazırda KOSGEB desteği ile işletmesi kuran yeni girişimcilere yönelik 50.000 TL kredi uygulaması başladığını, girişimcinin genç, kadın, engelli ve şehit yakını olması durumunda kredi tutarının 70.000 TL olduğunu belirtti. Söz konusu kredinin faizinin 10 puanlık kısmının KOSGEB tarafından karşılanacaktır dedi.

  • KOSGEB VE BANKA MÜDÜRLERİ İLE KOBİ FİNANS DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI
  • KOSGEB VE BANKA MÜDÜRLERİ İLE KOBİ FİNANS DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI
  • KOSGEB VE BANKA MÜDÜRLERİ İLE KOBİ FİNANS DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam