İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

ODAMIZ AKREDİTASYON BELGESİNİ BAŞARI İLE YENİLEDİ

  • 26.02.2019
  • sorguntso

Odamız Akreditasyon Belgesini Başarıyla Yeniledi

TOBB Akreditasyon belge yenileme çalışmaları kapsamında odamız notunu bir kademe daha yükselterek, akreditasyon belgesini yeniledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımı ile düzenlenen programda odamız akreditasyon belgesini aldı.

Ankara’da düzenlenen törene Odamız Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ercan ÖNAL, Meclis Başkanımız,Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meclis Üyelerimiz ve Genel Sekreterimiz katıldı.

TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen Akreditasyon Sertifika Töreni’nde konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu, oda ve borsaların dijital dönüşümle daktilodan online belge veren sistemlere geçtiğini ve bugün itibariyle 17 farklı dilde hizmet verebildiklerini anlatarak, geçen sene 115 oda ve borsada akreditasyon denetimleri yapıldığını, bunlardan 103’ünün belgelerini yenileyebildiğini açıkladı. Akreditasyon uygulamasıyla oda ve borsaların dünya standartlarına yükseldiklerini belgelediklerini belirten Hisarcıklıoğlu, "Bu belgeyi biz vermiyoruz. Belgeyi ben versem 365 oda ve borsaya akreditasyon belgesi veririm, seçimleri de garanti ederiz. Belgeleri bağımsız bir kurum veriyor. Yani iltimas, torpil burada işlemiyor” dedi. TOBB’un oda ve borsa sistemini tüm dünyaya ihraç edecek konuma geldiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, "Mesela Türk Cumhuriyetlerinden, 57 İslam ülkesinden talepler var. Oda borsa sistemimizi öğrenmek istiyorlar" diye konuştu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da yaptığı konuşmada, bakanlık olarak politika oluşturma süreçlerinde sivil toplumun görüş ve önerilerini çok önemsediklerini belirterek, oda ve borsalarla Türkiye’nin güçlü yarınları için birlikte çalıştıklarını söyledi. Bakan Pekcan, 21. yüzyılın küresel ekonomisinde akreditasyonun öneminin farkında olduklarını dile getirerek, "Akreditasyon güven demek, kalite demek, kalite ise marka demek. Günümüzde güven veren, kaliteli olan, markalaşan rekabette her zaman öne çıkıyor. Artık ülkeler, şehirler markalaşıyor" ifadesini kullandı.

  • ODAMIZ AKREDİTASYON BELGESİNİ BAŞARI İLE YENİLEDİ
  • ODAMIZ AKREDİTASYON BELGESİNİ BAŞARI İLE YENİLEDİ
  • ODAMIZ AKREDİTASYON BELGESİNİ BAŞARI İLE YENİLEDİ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam