İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

ÜYELERİMİZE GALERİCİLİK BELGELERİNİ TAKDİM ETTİK

  • 04.01.2019
  • sorguntso

GALERİCİLİK BELGESİ ALMAYA HAK KAZANAN 104 KİŞİYE DÜZENLENEN TÖRENLE BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ.

Odamız ve TOBB Meybem A.Ş İşbirliğinde iki ayrı etapta düzenlemiş olduğumuz " İkinci El Oto Alım Satımı Mesleki Yeterlilik Belgesi" sınavları sonrasında, gerek yazılı gerek uygulama sınavını başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazanan birinci grupta bulunan 104 üyemize ve esnafımıza odamız da düzenlenen törenle belgelerini takdim ettik.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan odamız Yönetim Kurulu Başkanvekili Ercan ÖNAL; 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kanunu Kapsamında Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanarak 2018 yılı Şubat ayında resmi gazetede yayımlanıp yürürlüğe giren kanunla birlikte bu belgeyi almanın zorunlu hale geldiğini belirtti. Sorgun TSO olarak şuan Sorgun Belediye Başkan Aday Adayı olan Başkanımız Sayın Üzeyir Arslan ile üyelerimizin ve gelecekte bu mesleği yapmayı düşünen vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına çok hızlı hareket ederek TOBB Meybem A.ş ile gerekli çalışmaları yapıp Ekim ve Aralık aylarında belgelendirme sınavlarını organize ettik. Mesleki yeterlilik Kurumu tarafından zorunlu hale getirilen ve İki aşamalı olan bu sınavları başarı ile tamamlayarak belge almaya haz kazanmış olan siz değerli üyelerimizi ve esnaflarımızı tebrik ediyoruz. Her işte başarılı oldukları gibi galericilik sınavlarında başarıyla tamamlayan, İlçemiz, İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine şüphesiz çok büyüt katkı sağlayan üyelerimize bol, bereketli ve hayırlı kazanç diliyoruz.

  • ÜYELERİMİZE GALERİCİLİK BELGELERİNİ TAKDİM ETTİK
  • ÜYELERİMİZE GALERİCİLİK BELGELERİNİ TAKDİM ETTİK
  • ÜYELERİMİZE GALERİCİLİK BELGELERİNİ TAKDİM ETTİK

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam