İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

Sorgun TSO'dan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sürprizi

  • 09.03.2018
  • sorguntso

Sorgun TSO'dan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sürprizi

Odamız tarafından KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik kursuna katılan 15 kadın kursiyere '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' nedeniyle  Yönetim Kurulu Başkanımız Üzeyir Arslan  ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ercan Önal tarafından çiçek verildi.

6-9 Mart 2018 tarihlerini kapsayan ve 32 saat sürecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nin tüm girişimci adaylara hayırlı olmasını dileyen Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, şunları söyledi;

"Bölgemiz girişimci adaylarına yönelik çalışmalarımız devam edecektir. Girişimcilik eğitimiyle başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve istihdamın artırılmasını amaçlamaktayız. Verilecek eğitimler ile vasıflı ve nitelikli iş gücü talebini karşılamayı hedefliyoruz" dedi.Başkan Üzeyir Arslan, konuşmasına daha sonra şöyle devam etti: "Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız. Bugün olduğu gibi gelecekte de ekonomimize katılmaları ve katma değer yaratmaları için yapmış olduğumuz tüm eğitimlerimizde kadınlarımıza yönelik pozitif ayrımcılık uygulayarak her kursumuz daha çok kadın girişimci adayına fırsat vermeye çalışıyoruz. Peygamber Efendimiz, 'Cennet anaların ayağının altındadır buyurmuştur.' Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir. Bu vesileyle başta eşim ve kızlarım olmak üzere Türkiye'de ve dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum”dedi. Konuşmaların ardından Arslan ve Önal kadınlara gül vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

 

  • Sorgun TSO'dan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sürprizi
  • Sorgun TSO'dan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sürprizi
  • Sorgun TSO'dan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sürprizi
  • Sorgun TSO'dan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sürprizi

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam