İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

ZEYTİN DALI HAREKATINA DESTEK

  • 23.01.2018
  • sorguntso

Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütü YPG'nin işgali altındaki Afrin'e gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin bir mesaj yayımladı.​

Arslan,“Mehmetçiğimizin, sonuna kadar haklı olduğumuz bu operasyonu başarıyla tamamlayacağından en küçük bir şüphemiz yoktur.

"İş dünyası olarak, dualarımızla ve tüm gönlümüzle devletimizin ve kahraman Türk askerlerimizin yanındayız. Dün şehit verdiğimiz Türk askerimize rahmet diliyoruz. Mekânları cennet olsun. Allah ordumuzu muzaffer kılsın, yar ve yardımcımız olsun" dedi.

Masum insanları katleden ve Türkiye'nin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalamayacaklarını vurgulayarak, Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekatı ile devam eden operasyonlarıyla Türkiye'nin, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde verdiğini söyledi.

"Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Zeytin Dalı Harekatı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi terörle mücadele kararları ile Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır.Dolayısıyla bu harekat, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur."dedi.

  • ZEYTİN DALI HAREKATINA DESTEK

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam