İletişim Hattı +90 (354) 415 16 76
HABER ARŞİVİ

SITKI ASLANHAN SEMİNERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

  • 12.05.2017
  • sorguntso

 ODAMIZ ORGANİZASYONUNDA DÜZENLENEN SITKI ASLANHAN İLE "BAŞARI VE MUTLULUK İÇİN HAYATA GÜLÜMSE KONULU" SEMİNER PROGRAMIMIZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

10 Mayıs 2017 Çarşamba günü Sorgun Meslek Yüksekokulunda gerçekleşen programlarımız yoğun ilgi gördü. Üyelerimize ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüze bağlı öğretmenlere ayrı ayrı düzenlenen seminere Sorgun Kaymakamımız Sayın Mustafa Altınpınar ve çok sayıda kamu kurum idare amileri katılım gösterdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Üzeyir Arslan yaptığı açılış konuşmasında; Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası olarak, böylesine müstesna bir programda sizler ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyor ve en kalbi duygularımla hoş geldiniz diyorum dedi.

Değerli Konuşmacımız Sıtkı Aslanhan beyefendinin birazdan sunumunu gerçekleştireceği “ Başarı ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse “ adlı programın tüm katılımcılarımız açısından son derece verimli geçeceğine inanıyor, bundan sonraki süreçlerde de bu tür programlarımızın devam edeceği sözünü buradan sizlere vermek istiyorum.

Sorgun İş Âleminin kıymetli üyeleri, ekonomik kalkınmanın ve dolayısıyla toplumsal gelişmenin temelini teşkil eden iş dünyasının birer neferi olarak, başta Sorgun olmak üzere ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için verdiğiniz mücadele takdire şayandır. Pek çok olumsuzluk ve zor şartlar altında sürdürdüğünüz ticari faaliyetlerinize bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek adına Ticaret ve Sanayi odası olarak belirlemiş olduğumuz misyonumuz doğrultusunda destek vermeye çalışıyor, bundan sonraki süreçlerde de artan bir ivme ile bu desteklerimizi sürdürmek istiyoruz.

Saygıdeğer misafirlerimiz, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yola çıktığımız ilk günden bu yana Sorguna olan sevdamızı yaptıklarımız ile ortaya koyarken her geçen gün daha yeni ve daha iyi şeyler yapmak adına büyük bir heyecan taşıdığımızı da sizler ile paylaşmak istiyorum.

Bu süre zarfında gerçekleştirdiğimiz, projelendirdiğimiz ve stratejik planlarımızda geleceğe yönelik belirlediğimiz onlarca faaliyet bulunmaktadır. Müsaadeniz ile bu çalışmalarımızdan kısaca bahsetmek isterim.

Evvela görünürlük açısından hala ülke genelinde büyük bir övgü ile adından bahsedilen hizmet binamızı ilçemize kazandırdık. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin yurt dışı programlarında, tanıtım sunumları esnasında yer alan hizmet binamız gösterildikçe büyük bir gurur yaşamaktayız.

Beş yıldızlı akredite oda statüsüne kavuştuktan sonra, çalışmalarımızdaki profesyonellik seviyesinin artmasından dolayı ülke genelinde, ulusal basında sık sık yer alır olduk ve birliğimiz tarafından sürekli takdir ve teşekkürler aldık.Faaliyetlerimizin amiral gemisi olan Sorgun Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı ziyaretçi sayısı açısından değerlendirildiğinde bu hizmetleri yapan kuruluşlar tarafından sektörde örnek olarak gösterilmeye başlandı.

Bozok Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş yeri olarak ilçemize kazandıracağı ivmeyi düşündükçe bu anlamda vermiş olduğumuz mücadelemizin ne kadar manidar olduğunu gördük. Bu çalışmada Oda bütçemizden yaklaşık 90 Bin TL sermaye vererek ortaklığımız bulunmaktadır.  Şu anda devam eden ve öncülüğünü Sorgun Belediyemizin yaptığı Sorgun İŞGEM projesi ile organize sanayi bölgemize işletmeleri hazırlayıp ülkemizin en prestijli sanayi bölgelerinden birisi olacağının garantisini de buradan vermek istiyorum.

Bu bağlamda yine ilçemize kazandırılmasında büyük bir emeğimiz olan Veterinerlik Fakültemizin binasının yapımı için Camiamızın vizyoner başkanı sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan söz aldık. Bu müstesna yatırımı ilçemize kazandıracak olmanın gururu bizleri ziyadesi ile mutlu etmektedir. 

Saygıdeğer Üyelerimiz, bu yıl ilkini tertiplediğimiz ve geçen yıllarda düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu tür organizasyonlar ile Ticaret ve Sanayi Odalarının sadece ekonomik ve ticari anlamda faaliyetlere yönelmediğini, toplumun sosyal ve kültürel gelişimine yönelik bir misyonunun da olduğunu belirtmek istiyorum. Bizler ticari faaliyetlerin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz ile de öncü olmanın telaşını yaşıyoruz.

Saygıdeğer Yol Arkadaşlarım, Sorgun bizim sevdamızdır. Sorgun büyürse Yozgat büyür, Güçlü bir Yozgat her zaman ülkemizin teminatı olmuştur. Hedefleri büyük, azimli ve kararlı bir yönetim anlayışı ile süreci hep beraber yönetip, vizyonumuz doğrultusunda adım adım ideallerimize doğru yürüyoruz.

Bizler bugün temellerini atıp, olgunlaştırmaya çalıştırdığımız projelerin bizden sonraki nesiller tarafından sonuçlandırılacağına inanıyoruz. İş Dünyası olarak, sürekli dile getirmeye çalıştığım, iki önemli hedefimizi buradan bir daha tekrarlamak istiyorum.

Evvela inancımı hiçbir zaman kaybetmediğim husus, Sorgunumuzun hak ettiği gibi en kısa sürede Termalin başkenti olmasıdır. Bütün dünya bu açıdan bizleri konuştu gün amacımızın bir kısmına ulaşmışız demektir.

Yine Devletimizin eksik etmediği yatırımlar ile ulaşım konusunda çok önemli bir kavşak haline gelen ilçemiz için, Lojistik Köy projemiz hayallerimizi süslemektedir.

Saygıdeğer Hazirun, ifade etmeye çalıştığım bütün faaliyetlerin fikir aşamasından hayata geçmesine kadar geçen sürede emeği olan o kadar çok gizli kahraman var ki hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunmadan geçemeyeceğim. Rabbim onlardan hudutsuz razı olsun.

Kıymetli Misafirlerimiz, konuşmamın sonunda, yaptığımız bu tür etkinliklerin Sorgunumuza vizyoner bir bakış açısı kazandıracağı ümidi ile desteklerini esirgemeyen herkese huzurlarınız da en kalbi duygularım ile teşekkür ediyor, mübarek beraat kandilinizi tebrik ediyor, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbet ile selamlıyorum dedi. 

Daha sonra katılımcılara hitap etmek üzere sahneye çıkan Eğitimci - Yazar Sıtkı Aslanhan ise başarı ve başarıya giden yollarda ailenin ve iletişimin önemine dikkat çeken paylaşımlarda bulundu. Programın sonunda günün anlam ve önemine istinaden  Eğitimci - Yazar Sıtkı Aslanhan'a Sorgun Kaymakamımız ve Yönetim Kurulu Başkanımız tarafından üretimi ilçemizde gerçekleşen çini vazo hediye edildi.

  • SITKI ASLANHAN SEMİNERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
  • SITKI ASLANHAN SEMİNERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
  • SITKI ASLANHAN SEMİNERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
  • SITKI ASLANHAN SEMİNERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
  • SITKI ASLANHAN SEMİNERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam